International Components for Unicode

ICU Home
  · ICU Home
ICU4C Demos
  · Converter Explorer
  · Collation Demo
  · Segments
  · IDNA
  · Locale Explorer
  · Normalization Browser
  · Regular Expressions
  · String Compare
  · Transforms
  · Unicode Browser
ICU4J Demos
  · Demo Page
Tools
 

Related Websites

Unicode Consortium

Common Locale Data

 

Проблем са приказом?


Одаберите ваш локал.

Земље

bgc (Индија) агем (Камерун) азербејџански (латиница, Азербејџан) азербејџански (латиница) азербејџански (ћирилица, Азербејџан)
азербејџански (ћирилица) акански (Гана) албански (Албанија) албански (Косово) албански (Северна Македонија)
амхарски (Етиопија) арапски (Алжир) арапски (Бахреин) арапски (Египат) арапски (Еритреја)
арапски (Западна Сахара) арапски (Израел) арапски (Ирак) арапски (Јемен) арапски (Јордан)
арапски (Јужни Судан) арапски (Катар) арапски (Коморска Острва) арапски (Кувајт) арапски (Либан)
арапски (Либија) арапски (Мароко) арапски (Мауританија) арапски (Оман) арапски (Палестинске територије)
арапски (Саудијска Арабија) арапски (свет) арапски (Сирија) арапски (Сомалија) арапски (Судан)
арапски (Тунис) арапски (Уједињени Арапски Емирати) арапски (Чад) арапски (Џибути) асамски (Индија)
астуријски (Шпанија) асу (Танзанија) африканс (Јужноафричка Република) африканс (Намибија) бамбара (Мали)
баса (Камерун) баскијски (Шпанија) бафија (Камерун) белоруски (Белорусија) бемба (Замбија)
бена (Танзанија) бенгалски (Бангладеш) бенгалски (Индија) бодо (Индија) босански (латиница, Босна и Херцеговина)
босански (латиница) босански (ћирилица, Босна и Херцеговина) босански (ћирилица) боџпури (Индија) бретонски (Француска)
бугарски (Бугарска) бурмански (Мијанмар [Бурма]) ваи (ваи, Либерија) ваи (ваи) ваи (латиница, Либерија)
ваи (латиница) валсерски (Швајцарска) велшки (Уједињено Краљевство) вијетнамски (Вијетнам) волоф (Сенегал)
вунџо (Танзанија) галицијски (Шпанија) ганда (Уганда) горњолужичкосрпски (Немачка) гренландски (Гренланд)
грузијски (Грузија) грчки (Грчка) грчки (Кипар) гуси (Кенија) гуџарати (Индија)
дански (Гренланд) дански (Данска) догри (Индија) доњолужичкосрпски (Немачка) дуала (Камерун)
еве (Гана) еве (Того) евондо (Камерун) ембу (Кенија) енглески (Америчка Девичанска Острва)
енглески (Америчка Самоа) енглески (Ангвила) енглески (Антигва и Барбуда) енглески (Аустралија) енглески (Аустрија)
енглески (Барбадос) енглески (Бахами) енглески (Белгија) енглески (Белизе) енглески (Бермуда)
енглески (Божићно Острво) енглески (Боцвана) енглески (Британска Девичанска Острва) енглески (Британска територија Индијског океана) енглески (Бурунди)
енглески (Вануату) енглески (Гамбија) енглески (Гана) енглески (Гвајана) енглески (Гернзи)
енглески (Гибралтар) енглески (Гренада) енглески (Гуам) енглески (Данска) енглески (Дијего Гарсија)
енглески (Доминика) енглески (Европа) енглески (Еритреја) енглески (Замбија) енглески (Зимбабве)
енглески (Израел) енглески (Индија) енглески (Ирска) енглески (Јамајка) енглески (Јужни Судан)
енглески (Јужноафричка Република) енглески (Кајманска Острва) енглески (Камерун) енглески (Канада) енглески (Кенија)
енглески (Кипар) енглески (Кирибати) енглески (Кокосова [Килингова] Острва) енглески (Кукова Острва) енглески (Лесото)
енглески (Либерија) енглески (Мадагаскар) енглески (Малави) енглески (Малдиви) енглески (Малезија)
енглески (Малта) енглески (Маршалска Острва) енглески (Маурицијус) енглески (Микронезија) енглески (Монсерат)
енглески (Намибија) енглески (Науру) енглески (Немачка) енглески (Нигерија) енглески (Ниуе)
енглески (Нови Зеланд) енглески (Острва Туркс и Каикос) енглески (Острво Ман) енглески (Острво Норфок) енглески (Пакистан)
енглески (Палау) енглески (Папуа Нова Гвинеја) енглески (Питкерн) енглески (Порторико) енглески (Руанда)
енглески (Самоа) енглески (САР Макао [Кина]) енглески (САР Хонгконг [Кина]) енглески (Свазиленд) енглески (свет)
енглески (Света Јелена) енглески (Света Луција) енглески (Свети Мартин [Холандија]) енглески (Северна Маријанска Острва) енглески (Сејшели)
енглески (Сент Винсент и Гренадини) енглески (Сент Китс и Невис) енглески (Сијера Леоне) енглески (Сингапур) енглески (Сједињене Државе, Компјутер)
енглески (Сједињене Државе) енглески (Словенија) енглески (Соломонска Острва) енглески (Судан) енглески (Танзанија)
енглески (Токелау) енглески (Тонга) енглески (Тринидад и Тобаго) енглески (Тувалу) енглески (Уганда)
енглески (Удаљена острва САД) енглески (Уједињени Арапски Емирати) енглески (Уједињено Краљевство) енглески (Филипини) енглески (Финска)
енглески (Фиџи) енглески (Фокландска Острва) енглески (Холандија) енглески (Џерзи) енглески (Швајцарска)
енглески (Шведска) есперанто (свет) естонски (Естонија) западни фризијски (Холандија) зарма (Нигер)
зеленортски (Зеленортска Острва) зулу (Јужноафричка Република) игбо (Нигерија) инари сами (Финска) индонежански (Индонезија)
интерлингва (свет) ирски (Ирска) ирски (Уједињено Краљевство) исландски (Исланд) италијански (Ватикан)
италијански (Италија) италијански (Сан Марино) италијански (Швајцарска) јавански (Индонезија) јангбен (Камерун)
јапански (Јапан) јерменски (Јерменија) јидиш (свет) јоруба (Бенин) јоруба (Нигерија)
кабиле (Алжир) казашки (Казахстан) каинганг (Бразил) како (Камерун) каленџински (Кенија)
камба (Кенија) канада (Индија) кантонски (поједностављено кинеско писмо, Кина) кантонски (поједностављено кинеско писмо) кантонски (традиционално кинеско писмо, САР Хонгконг [Кина])
кантонски (традиционално кинеско писмо) каталонски (Андора) каталонски (Италија) каталонски (Француска) каталонски (Шпанија)
кашмирски (арапско писмо, Индија) кашмирски (арапско писмо) кашмирски (деванагари, Индија) кашмирски (деванагари) квасио (Камерун)
келнски (Немачка) кечуа (Боливија) кечуа (Еквадор) кечуа (Перу) кикују (Кенија)
кинески (поједностављено кинеско писмо, Кина) кинески (поједностављено кинеско писмо, САР Макао [Кина]) кинески (поједностављено кинеско писмо, САР Хонгконг [Кина]) кинески (поједностављено кинеско писмо, Сингапур) кинески (поједностављено кинеско писмо)
кинески (традиционално кинеско писмо, САР Макао [Кина]) кинески (традиционално кинеско писмо, САР Хонгконг [Кина]) кинески (традиционално кинеско писмо, Тајван) кинески (традиционално кинеско писмо) кињаруанда (Руанда)
киргиски (Киргистан) кирунди (Бурунди) кмерски (Камбоџа) којра чиини (Мали) којраборо сени (Мали)
конкани (Индија) корејски (Јужна Кореја) корејски (Северна Кореја) корнволски (Уједињено Краљевство) коса (Јужноафричка Република)
курдски (Турска) лакота (Сједињене Државе) ланги (Танзанија) лаоски (Лаос) летонски (Летонија)
лингала (Ангола) лингала (Конго - Бразавил) лингала (Конго - Киншаса) лингала (Централноафричка Република) литвански (Литванија)
луба-катанга (Конго - Киншаса) лујиа (Кенија) луксембуршки (Луксембург) луо (Кенија) мађарски (Мађарска)
мазандерански (Иран) маитили (Индија) македонски (Северна Македонија) маконде (Танзанија) макува-мито (Мозамбик)
малајалам (Индија) малајски (Брунеј) малајски (Индонезија) малајски (Малезија) малајски (Сингапур)
малгашки (Мадагаскар) малтешки (Малта) манипурски (бенгалско писмо, Индија) манипурски (бенгалско писмо) манкс (Острво Ман)
маорски (Нови Зеланд) марати (Индија) масајски (Кенија) масајски (Танзанија) мачаме (Танзанија)
меру (Кенија) мета (Камерун) монголски (Монголија) морисјен (Маурицијус) мунданг (Камерун)
нама (Намибија) нгиембун (Камерун) нгомба (Камерун) немачки (Аустрија) немачки (Белгија)
немачки (Италија) немачки (Лихтенштајн) немачки (Луксембург) немачки (Немачка) немачки (Швајцарска)
немачки (Швајцарска) (Лихтенштајн) немачки (Швајцарска) (Француска) немачки (Швајцарска) (Швајцарска) непалски (Индија) непалски (Непал)
нигеријски пиџин (Нигерија) нингату (Бразил) нингату (Венецуела) нингату (Колумбија) норвешки букмол (Норвешка)
норвешки букмол (Свалбард и Јан Мајен) норвешки нинорск (Норвешка) нуер (Јужни Судан) њанколе (Уганда) одија (Индија)
оромо (Етиопија) оромо (Кенија) осетински (Грузија) осетински (Русија) паштунски (Авганистан)
паштунски (Пакистан) пенџапски (арапско писмо, Пакистан) пенџапски (арапско писмо) пенџапски (гурмуки писмо, Индија) пенџапски (гурмуки писмо)
персијски (Авганистан) персијски (Иран) пољски (Пољска) португалски (Ангола) португалски (Бразил)
португалски (Гвинеја-Бисао) португалски (Екваторијална Гвинеја) португалски (Зеленортска Острва) португалски (Луксембург) португалски (Мозамбик)
португалски (Португалија) португалски (Сао Томе и Принципе) португалски (САР Макао [Кина]) португалски (Тимор-Лесте [Источни Тимор]) португалски (Швајцарска)
раџастански (Индија) романш (Швајцарска) ромбо (Танзанија) руа (Танзанија) румунски (Молдавија)
румунски (Румунија) руски (Белорусија) руски (Казахстан) руски (Киргистан) руски (Молдавија)
руски (Русија) руски (Украјина) самбуру (Кенија) санго (Централноафричка Република) сангу (Танзанија)
санскрит (Индија) сантали (ол чики, Индија) сантали (ол чики) сардински (Италија) саха (Русија)
свахили (Кенија) свахили (Конго - Киншаса) свахили (Танзанија) свахили (Уганда) себуански (Филипини)
северни лури (Ирак) северни лури (Иран) северни ндебеле (Зимбабве) северни сами (Норвешка) северни сами (Финска)
северни сами (Шведска) сена (Мозамбик) сечуански ји (Кина) синди (арапско писмо, Пакистан) синди (арапско писмо)
синди (деванагари, Индија) синди (деванагари) синхалешки (Шри Ланка) словачки (Словачка) словеначки (Словенија)
сога (Уганда) сомалски (Етиопија) сомалски (Кенија) сомалски (Сомалија) сомалски (Џибути)
српски (латиница, Босна и Херцеговина) српски (латиница, Косово) српски (латиница, Србија) српски (латиница, Црна Гора) српски (латиница)
српски (ћирилица, Босна и Херцеговина) српски (ћирилица, Косово) српски (ћирилица, Србија) српски (ћирилица, Црна Гора) српски (ћирилица)
стандардни марокански тамазигт (Мароко) сундански (латиница, Индонезија) сундански (латиница) таита (Кенија) тајски (Тајланд)
тамилски (Индија) тамилски (Малезија) тамилски (Сингапур) тамилски (Шри Ланка) тасавак (Нигер)
татарски (Русија) таџички (Таџикистан) ташелхит (латиница, Мароко) ташелхит (латиница) ташелхит (тифинаг, Мароко)
ташелхит (тифинаг) телугу (Индија) тесо (Кенија) тесо (Уганда) тибетански (Индија)
тибетански (Кина) тигриња (Еритреја) тигриња (Етиопија) тонгански (Тонга) туркменски (Туркменистан)
турски (Кипар) турски (Турска) узбечки (арапско писмо, Авганистан) узбечки (арапско писмо) узбечки (латиница, Узбекистан)
узбечки (латиница) узбечки (ћирилица, Узбекистан) узбечки (ћирилица) ујгурски (Кина) украјински (Украјина)
урду (Индија) урду (Пакистан) фарски (Данска) фарски (Фарска Острва) филипински (Филипини)
фински (Финска) француски (Алжир) француски (Белгија) француски (Бенин) француски (Буркина Фасо)
француски (Бурунди) француски (Валис и Футуна) француски (Вануату) француски (Габон) француски (Гваделуп)
француски (Гвинеја) француски (Екваторијална Гвинеја) француски (Камерун) француски (Канада) француски (Коморска Острва)
француски (Конго - Бразавил) француски (Конго - Киншаса) француски (Луксембург) француски (Мадагаскар) француски (Мајот)
француски (Мали) француски (Мароко) француски (Мартиник) француски (Мауританија) француски (Маурицијус)
француски (Монако) француски (Нигер) француски (Нова Каледонија) француски (Обала Слоноваче [Кот д’Ивоар]) француски (Реинион)
француски (Руанда) француски (Свети Бартоломеј) француски (Свети Мартин [Француска]) француски (Сејшели) француски (Сен Пјер и Микелон)
француски (Сенегал) француски (Сирија) француски (Того) француски (Тунис) француски (Француска Гвајана)
француски (Француска Полинезија) француски (Француска) француски (Хаити) француски (Централноафричка Република) француски (Чад)
француски (Џибути) француски (Швајцарска) фриулски (Италија) фула (адлам, Буркина Фасо) фула (адлам, Гамбија)
фула (адлам, Гана) фула (адлам, Гвинеја-Бисао) фула (адлам, Гвинеја) фула (адлам, Камерун) фула (адлам, Либерија)
фула (адлам, Мауританија) фула (адлам, Нигер) фула (адлам, Нигерија) фула (адлам, Сенегал) фула (адлам, Сијера Леоне)
фула (адлам) фула (латиница, Буркина Фасо) фула (латиница, Гамбија) фула (латиница, Гана) фула (латиница, Гвинеја-Бисао)
фула (латиница, Гвинеја) фула (латиница, Камерун) фула (латиница, Либерија) фула (латиница, Мауританија) фула (латиница, Нигер)
фула (латиница, Нигерија) фула (латиница, Сенегал) фула (латиница, Сијера Леоне) фула (латиница) хавајски (Сједињене Државе)
хауса (Гана) хауса (Нигер) хауса (Нигерија) хебрејски (Израел) хинди (Индија)
хинди (латиница, Индија) хинди (латиница) холандски (Аруба) холандски (Белгија) холандски (Карипска Холандија)
холандски (Курасао) холандски (Свети Мартин [Холандија]) холандски (Суринам) холандски (Холандија) хрватски (Босна и Херцеговина)
хрватски (Хрватска) централни курдски (Ирак) централни курдски (Иран) централноатласки тамазигт (Мароко) чакма (Бангладеш)
чакма (Индија) чероки (Сједињене Државе) чеченски (Русија) чешки (Чешка) чига (Уганда)
чувашки (Русија) џола фоњи (Сенегал) џонга (Бутан) шамбала (Танзанија) шведски (Оландска Острва)
шведски (Финска) шведски (Шведска) шкотски гелски (Уједињено Краљевство) шона (Зимбабве) шпански (Аргентина)
шпански (Белизе) шпански (Боливија) шпански (Бразил) шпански (Венецуела) шпански (Гватемала)
шпански (Доминиканска Република) шпански (Еквадор) шпански (Екваторијална Гвинеја) шпански (Канарска Острва) шпански (Колумбија)
шпански (Костарика) шпански (Куба) шпански (Латинска Америка) шпански (Мексико) шпански (Никарагва)
шпански (Панама) шпански (Парагвај) шпански (Перу) шпански (Порторико) шпански (Салвадор)
шпански (Сеута и Мелиља) шпански (Сједињене Државе) шпански (Уругвај) шпански (Филипини) шпански (Хондурас)
шпански (Чиле) шпански (Шпанија) (none)

divider
Ваш избор:
(кликните да би сте променили) (click to change)
Овај програм ради захваљујући ICU 72.1
CLDR Version 42.0
среда, 7. децембар 2022. 02:53:24 Координисано универзално време
Timezone ID: UTC (Промени)
Локал:
Језик
српски
Земља / Варијанта
(none)
Transliteration: off
divider

Помоћ   Transliteration Help     XML Source   Compare     Пронашли сте грешку? Кликните овде!